skip to Main Content

Exam projects 2020

Anna Roth

Cajsa Berndtsdotter Ahlén

Matilda Nordin

Fredrika Holmberg

Erik Funck

Emilia Elfvik

Master Textil-Kropp-Rum Master Textil-Kropp-Rum Master Textil-Kropp-Rum

Stefano Conti

Milma Loeskow

Maja Östebro

Kandidat Smyckekonst Kandidat Smyckekonst

Robin Julia Hedman

Silje Fridvall Niklasson

Tove Starfelt

Irma Schlaucher Stahl

Lotta-Li Alftberg

Jo Öqvist

Oscar Malmberg

Arttu Halkosaari

Matilde Søes Rasmussen

Mireia Rocher

Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst Kandidat Fri konst

Åke Sjöberg

Maja Rödström

Beata Rydén

Caitlin E. Littlewood

Björn Eriksson

Marie Flarup Kristensen

Therese Bakkevol

Master Litterär gestaltning Master Litterär gestaltning

Herman Ocklund

Lisa Sterner

Daniel Freyne

Adam Haugbak

Joel Stennabb Caesar

Erik Torstensson

Lotta Snijder

Mathilda Frykberg

Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi Kandidat Fotografi

Jonatan Hedetoft

Elin Samuelsson

Kandidat Textil-Kropp-Rum Kandidat Textil-Kropp-Rum Kandidat Textil-Kropp-Rum Kandidat Textil-Kropp-Rum Kandidat Textil-Kropp-Rum Kandidat Textil-Kropp-Rum Kandidat Textil-Kropp-Rum

AlmaQlara Markbo

Kolbrún Inga Söring

Sara Hellåker

Kandidat Textilkonst Kandidat Textilkonst Kandidat Textilkonst Kandidat Textilkonst Kandidat Textilkonst Kandidat Textilkonst Kandidat Textilkonst

Frida Åström

Erik Olsson

Yun-Chih, Chen

Sebastian Johansson Micci

Kandidat Film Kandidat Film Kandidat Film Kandidat Film

Helena Pernow

Oscar Häggström

Sophie Forsgren

Oskar Gustafsson

Kandidat Möbeldesign Kandidat Möbeldesign Kandidat Möbeldesign Kandidat Möbeldesign Kandidat Möbeldesign Kandidat Möbeldesign

Vera Asptjärn

Angela Melito

Jennifer Caneva

Alva Noreen

Lars Dyrendom

Lina Loca Gustafsson

Silvia Corti

Josefin Karlsson

Frida Braide

Naemi Gustavsson

Kandidat Keramikkonst Kandidat Keramikkonst Kandidat Keramikkonst Kandidat Keramikkonst

Magdalena Svensson

Inez Edström Thoresson

Staffan Jonsson

Alexander Gustaf-Thompson

Badou Jobe

Hanna Antonsson

Johanna Oskarsson

Cecilie Penney

David Bramham

Master Keramikkonst Master Keramikkonst Master Keramikkonst Master Keramikkonst Master Keramikkonst

Helene Rydén

José Bener

Master Child Culture Design Master Child Culture Design Master Child Culture Design

Linus Brodén

Charlotta Hammar

Okategoriserad

Hanna Silverblad

Rebecca Larsson

Master Design Master Design Master Design Master Design

Petronella Åslund

Julia Tienvieri

Lauren Spencer

Victor Jakobsson

Isak Mozard

Oskar Kardemark

Emilie Söderlund

Clara Fina Frisk

Marie Herzog

Cheng Peng

Xinyi You

Daniel Aguirre Montoya

Monika Balu

Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi Master Fotografi

Erika Berg

Oskar Summerton

Master Smyckekonst Master Smyckekonst Master Smyckekonst Master Smyckekonst Master Smyckekonst

Josef Kovac

Alexandra Papademetriou

Antonia Haglund

Louise Johansson

Ivona Pelajic

Alexander Stevenson

Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst Master Fri konst

Tuva Björk

Maria Helena Norén

Johannes Postlmayr

Elton Wååg

Carina Fogde

Kandidat Metallgestaltning Kandidat Metallgestaltning Kandidat Metallgestaltning Kandidat Metallgestaltning Kandidat Metallgestaltning Kandidat Metallgestaltning

Maja Daniels

Camilla Johansson Bäcklund

Nihan Aycan

Gloria López Cleries

Victor Mingovits

Matilda Wikingson

Sive Hamilton Helle

Master Film Master Film Master Film Master Film Master Film Master Film Master Film

Emma Sandström

Ese Ejodame

Kasra Seyed Alikhani

Linnea Dalstrand

Paulina Samuelsson

Lili Horváth

Felicia Iversen

Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design Kandidat Design

Eric Sundevåg

Andreas Sandberg

Malinn Daengtakote Petersén

Master Textilkonst Master Textilkonst

Kim Karlsson

Alice Kettle

Andres Mutis

Master Möbeldesign Master Möbeldesign Master Möbeldesign Master Möbeldesign

Johanna Gustafsson

Maja Nederman

Reyhaneh Mirjahani

Berivan Erdogan

Lorena Toro Meneses

Malin Ahlin

Emely Hansson Cuadros

Emmeli Rolleberg

Moe Omari

Master Metallgestaltning

Nora Söder

Sanna Alevång

Ämneslärare Bild Ämneslärare Bild Ämneslärare Bild

Linnéa Holmberg

Lea Wilhelm

Jenny Johansson

Erik Åstrand

Natacha April Souyris

Danielle Goulé

Ruth Gilmour

Beate Persdotter Løken

Emmi Eriksson

Angelica Strandberg

Matti Bergh

Victor Nilsson